Konkurs powiatowy

„Słowo i obraz wokół  tożsamości regionalnej”

Tematyka konkursu koncentruje się wokół tożsamości regionalnej, kulturalnej i literackiej powiatu białostockiego i jego stolicy. Każde terytorium lokalne ma swą przestrzeń, która nadaje mu charakterystyczne cechy społeczne, kulturowe, gospodarcze i wyróżnia spośród innych „małych Ojczyzn”.

Nasz konkurs zaprasza młode pokolenie do zapoznania się z dorobkiem literackim twórców niezależnie od gatunku (bo w nich dobro, mądrość i piękno),

pochodzących z tego obszaru, ewentualnie z miasta Białegostoku (w zależności od miejsca zamieszkania uczestnika).

• Konkurs adresowany jest do młodzieży z klas V-VII uczęszczających do szkół podstawowych na terenie powiatu białostockiego.
  • Zapraszamy do udziału w konkursie dwuosobowe zespoły, które mają za zadanie wybrać autora ze swej małej Ojczyzny (gminy lub Białegostoku) zapoznać się z jego twórczością, a następnie dokonać wyboru jednego utworu do zilustrowania.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępny jest w Bibliotece.